“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
9 листопада у Центрі розпочався святково. Учні та працівники оглянули книжкову виставку «З історії виникнення письма», де ознайомилися з науковою, публіцистичною, художньою літературою сучасності, побачили різноманітність і багатство різних жанрів рідного слова.
Всім сподобалася виставка дитячих малюнків «Диво калинове – чари барвінкові». Діти відобразили у малюнках своє бачення краси, багатства, розвитку української мови.
Усі учні та працівники Центру долучилися до написання XVII Всеукраїнського диктанту національної єдності, який пройшов під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Для дітей з вадами слуху був організований сурдопереклад диктанту. Вони писали його в окремому залі.
Школярі спільно з вчителями української мови та літератури, жестової мови провели усний журнал «Письмо і мова – народу нашого основа». Під час перегляду сторінок усного журналу присутні мали можливість ознайомитися з історією української писемності та мови, видатними діячами нашої культури: Нестором – літописцем, Кирилом і Мефодієм, Петром Яциком, Іваном Федоровим, Іваном Котляревським, Тарасом Шевченком та ін.
Діти підготували інсценізації уривків з «Повісті минулих літ», української народної казки «Мудра дівчина», декламували поезії про українську мову, виконали пісні «Молитва до мови», «Гімн української мови» у сурдоперекладі.
Святкового і патріотичного настрою додали неповторні візерунки вишиванок учасників заходу і глядачів.
Учні усвідомили, що мова – одна з головних ознак нації, вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.
|